آموزش Yoast SEO قسمت ۱۰ مسیر راهنما

طول عنوان سئو (SEO title width): اگر تیتر یا همان عنوان اصلی صفحهتان کوتاه باشد، بازدیدکنندگان گوگل بیشتر کنجکاو میشوند که روی وبسایت شما کلیک کنند. طول پاراگراف (Paragraph length): در یک مقالهی آنلاین، درک پاراگرافهای طولانی برای خوانندگان سخت است زیرا خواننده در واژهها گم میشود. نوع کارت پیشفرض جهت استفاده : در این بخش می توانید مشخص کنید فقط خلاصه نمایش داده شود یا خلاصه با تصویر بزرگ، این بخش فقط دو گزینه دارد که خیلی واضع می باشد. در این صفحه، می توانیم تنظیمات خاصی را به طور دستی انجام دهیم و در نهایت، ظاهر محتوا را برای اشتراک در Facebook یا Twitter مشخص کنیم. البته سئو، جنبههای بسیار زیادی دارد و برای دسترسی به همهی این جنبهها، باید تنظیمات بسیار زیادی در پلاگین انجام دهید. ممکن است نتوانید به طور کامل از خراشیده شدن مطالب خود جلوگیری کنید، اما می توانید از این بخش برای افزودن مطالب به پست های خود در پست های RSS استفاده کنید، به خود اعتبار دهید و به سایت خود پیوند دهید. جالب است بدانید که افزونه Yoast SEO از زبان فارسی نیز پشتیانی می کن،د تا کاربران فارسی زبان نیز به راحتی بتوانند از خدمات آن به طور رایگان جهت ارتقا و بهبود وبسایتشان استفاده نمایند.

اصول سئو Seo

5. در محتوا باید سعی کنید از ویدیو و عکس استفاده کنید تا کاربران صرفا با خواندن متن خسته نشوند. این امکان را دارید که نصب پلاگین را برعهده تیم میهن وردپرس بسپارید همچنین سایت میهن وردپرس این امکان را برای کاربران خود قرار داده است که بتوانند به صورت مادامالعمر از پشتیبانی محصول خریداری شده به صورت رایگان بهره ببرند. هرچند این افزونه نسخه پولی نیز دارد ولی نسخه رایگان آن نیز بسیار کاربردی است. یوآست سئو چه قابلیت هایی دارد؟ مدتی پیش و در یک مقاله مجزا به معرفی افزونه Yoast SEO و امکانات بی نظیر آن پرداختیم، و در مقاله امروز مارال وردپرس تصمیم داریم به آموزش نصب و پیکربندی افزونه یواست سئو بپردازیم، تا شما عزیزان هم بتوانید به راحتی از این ابزار پیشرفته و ارزشمند استفاده کرده و در کمترین زمان ممکن سایت خود را به صفحه اول نتایج جستجوی گوگل برسانید. می توانید با استفاده از نسخه پریمیوم، قسمتی از پیش نمایش و متا دیسکریپشن وب سایتتان را در شبکه های مجازی نشر دهید.

این کار سبب میشود بازدیدکننده، بیشتر در سایت شما بماند و اطلاعات بیشتری را از سایت خودتان دریافت کند. در این بخش شما میتوانید کد تأییدیه گرفتهشده از وبمستران را برای بهبود تنظیمات سرچ در وبمسترها قرار دهید. بخش بازگشت به تنظیمات پیشفرض: ممکن است در انجام تنظیمات سایر بخش های افزونه Yoast SEO دچار پشیمانی شوید یا خطاهایی را انجام دهید، مثلا از کلمات کلیدی که در توضیحات متا تعریف کرده اید، پشیمان شوید و بخواهید توضیحات متای جدیدی را برای صفحات قرار دهید. اما وقتی گزینه بله فعال باشد، صفحه پیوست رسانه به لینک آن رسانه هدایت می شود و در واقع از ایجاد صفحات تکراری که برای سئوی سایت به شدت مضر است، جلوگیری می کند! اگر می خواهید برای پیوند خراب هدایت شوید ، می توانید آنجا را نیز انجام دهید. در صورتی که آدرس های سایت مسدود باشند و شما نتوانید سایت خود را به خوبی برای ایندکس موتورهای جستجو آماده کنید، افزونه با نمایش اخطار به شما می گوید سایت برای خزنده ها و ربات ها در دسترس نیست و ایندکس نمی شود. اگر راه اندازی ابتدایی افزونه به درستی انجام نشود، ممکن است باعث شود ربات های موتورهای جستجو سایت شما را ایندکس نکنند؛ و یا یک اشتباه سهوی ممکن است موجب روانه کردن آنها به صفحاتی بی ارزش از سایت شود.

آموزش سئو ابزار وردپرس

اگر این کار را انجام ندادیده اید میتوانید با لینکی که در بالای فیلد “تایید پینترست” در صفحه ی تنظیم مربوط به پینترست به شما ارائه شده، تایید سایت را انجام دهید. آن پست در واقع تصویری دارد، اما با متن در متن پست درج نشده است. از آنجا که سئو، یکی از حوزههایی است که محتوا، حرف اول و آخر را در آن میزند، در پلاگین سئو وردپرس، یک «آنالیز خوانایی» طراحی شده است که بسیار مفید و قابل اعتماد است. این افزونه، بسیاری از امکانات سایر افزونه های سئوی وردپرس، از جمله Meta Rbots، RSS Footer و… در این بخش شما می توانید تمام عنوان ها را ویرایش کنید یا عنوان قرار دهید. هدف از لینک دادن به وبسایتهای دیگر این است که نشان دهید وبسایتهای دیگر نیز مطالب و محتوای شما را تایید میکنند، یا بازدیدکننده میتواند برای کسب اطلاعات تکمیلی و بیشتر، به آن وبسایتها سر بزند. این یکی از ابزار های بسیار کاربردی است که با استفاده از آن میتوانید به سادگی فایل های robots.txt و htaccess. تکنیکهایی مثل بازاریابی محتوا (Content marketing) و کپی رایتینگ (Copy writing) منافاتی با سئوی محتوا ندارند، بلکه اگر این تکنیکها درست استفاده شوند هم جهت با سئو سازی محتوا است.

هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با مشاوره سئو وب سایت خود باشید.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *