ifly پرنده عمود پرواز الکتریکی تک نفره

iFly یک اکتاکوپتر تک نفره بوده که دو ملخی را که در انتهای بازوهای کربنی آن و دارای محور مشترک هستند به حرکت در می آورد. شاید جالب ترین ویژگی آن روشی است که بازوهای مورب آن روی آن سوار شده که دارای چهار تیرک در پائین و دو تا در بالا بوده که ظاهری ناپایدار به آن داده اند.

البته هیچ دلیل مشخصی وجود ندارد که چرا چنین طرحی نتواند به پرواز در آید چون یک طرح ابتدایی با مقادیری اضافات و افزودنی ها بوده که احتمالا به دلیل وجود تکنولوژی های فعلی در ساخت باتری قابلیت انجام پرواز سریع و یا رفتن به نقاط دور دست را ندارد اما ظهور آن، این ایده را ترویج میدهد که مردم به زودی می توانند مالک یک پرنده عمود پرواز برقی شوند.

خریداری یک هواپیمای نو و جدید برای مصارف تجاری کاری بزرگ و دشوار بوده و نیاز به سرمایه گذاری شاید میلیارد دلاری برای ایجاد یک ناوگان دارد و هر شخصی که دست به انجام این کار بزند برای تأمین هزینه ها باید دائما آنها را مورد استفاده قرار داده و تا آنجایی که امکان دارد مسافران بیشتری را جابه جا کند.

حال این سؤال پیش می آید که آیا می توان به منظور استفاده شخصی اقدام به خریداری پرنده های عمود پروازی مانند Joby یا لیلیوم کرد؟ پاسخ مثبت است اما نمی تواند در لیست اولویت ها باشد چرا که خدمات تاکسی هوایی که در هر زمان امکان استفاده از آن وجود دارد در بالای لیست اولویت ها قرار می گیرد اما این پرسش مطرح میشود که در کجا قصد پارک کردن آن را | بعد از رسیدن به مقصد دارید؟

موضوع دیگر نیازمندی این هواپیماها به خلبان های دارای گواهینامه خلبانی هستند همینطور خدمه سرویس و تعمیرات و نگهداری، تا امکان انجام پرواز ایمنی وجود داشته باشد. اما از طرف دیگر پرنده iFly همان گونه که از ظاهر آن بر می آید ارتفاعی کمتر از ۲ متر دارد و می توان پایه ها یا تیرک های آن را حول محور پائینی به منظور جای دادن و پارک کردن چرخاند و شرکت سازنده دو چرخ در زیر آن در نظر گرفته تا بتوان در فضاهای گاراژ آن را جای داد یعنی جایی که هم بتوان آن را شارژ کرده و هم مصون از برف و باران نگه داشت. ضمنا برای ثبت آن به عنوان یک پرنده فوق سبک در سازمان هوانوردی آمریکا گواهینامه خلبانی مورد نیاز نیست.

ifly پرنده عمود پرواز الکتریکی تک نفره
ifly پرنده عمود پرواز الکتریکی تک نفره

از طرف دیگر وزن آن کمتر از ۱۱۵ کیلوگرم بوده و حداکثر سرعت آن ۱۰۲ کیلومتر در ساعت است. البته امکان پرواز بر فراز مناطق پرجمعیت وجود ندارد و شعاع پروازی آن نیز محدود است چون براساس مقررات فعلی و جاری سازمان هوانوردی آمریکا باتری های هواپیما به عنوان بخشی از بدنه آن در نظر گرفته میشود. با عنایت به موارد فوق باید به این هواپیما با این عنوان نگاه کرد که پرنده ای است که فقط یک نفر می تواند مسافتی به طول چند کیلومتر آن هم در فضای خلوت با آن پرواز کند.

چنانچه شخصی در کنار یک دره عمیق زندگی می کند و برای رفتن به سر کار باید از آن عبور کند این هواپیما می تواند مناسب ترین گزینه باشد. در این مرحله شرکت سازنده در جستجوی سرمایه گذاری برای تحقق این پروژه بوده و تاکنون موفق به پرواز با نمونه اولیه به مقیاس یک سوم اندازه واقعی شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید